O NÁS

Sbor dobrovolných hasičů ve Vážanech nad litavou

Hasičský sbor, který vznikl v roce 1897. SDH Vážany nad Litavou je součástí okrsku Hostěrádky- Rešov. Má za sebou mnoho větších i menších zásahů. Mnoho zachráněných životů, odvrácených katastrof i škod na majetku.

Nadcházející události

Od 4. září 2019 jsme opět zahájili setkávání mladých hasičů v prostorách hasičské výcvikové místnosti. K naší velké radosti nám do mladší přípravky přibyli dva noví členové. Věříme, že se naše řady budou postupně rozšiřovat.

V sobotu 1. července 2017 se uskuteční oslava 120. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů ve Vážanech nad Litavou. K vidění bude slavnostní průvod hasičských sborů z okolních obcí, ukázky zásahu hasičských jednotek při hašení požáru, vyprošťování osob z havarovaného automobilu, hasičská techníka současná i historická a spousta dalších zajímavostí...