120. výročí vzniku SDH Vážany nad Litavou

05.05.2017

V sobotu 1. července 2017 se uskuteční oslava 120. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů ve Vážanech nad Litavou. K vidění bude slavnostní průvod hasičských sborů z okolních obcí, ukázky zásahu hasičských jednotek při hašení požáru, vyprošťování osob z havarovaného automobilu, hasičská techníka současná i historická a spousta dalších zajímavostí z oblasti požární ochrany.

V sobotu 1. července 2017 si připomeneme 120. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů ve Vážanech nad Litavou. Slavnost se bude konat v celé obci. Program bude rozdělen na dvě části. Dopoledne se uskuteční průvod obcí, ve kterém budou účastni hasičské jednotky z okrsku Hostěrádky- Rešov i bratři a sestry z dalších jednotek v okolí a to ve vycházkových uniformách s historickými prapory. Tento průvod bude zakončen mší před kostelem sv. Bartoloměje a slavnostní schůzí. Odpoledne bude věnováno především široké veřejnosti, které se představí hasičské jednotky v ukázkách zásahů. K vidění bude hašení tzv. domečků jednotkami složenými z dětí předškolního i školního věku, vyprošťování osoby z automobilu, hasičská technika, historická "koňka" a spousta dalších zajímavostí z oblasti požární ochrany.